I Powiatowe Zaduszki Strażackie

Z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie, kapelana powiatowy ks. Kazimierza Momonta i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztofa Tuszowskiego 19 listopada w kościele NMP Królowej Polski w Gocławiu odbyły się I Powiatowe Zaduszki Strażaków. W uroczystości uczestniczyło 21 sztandarów i około 150 strażaków ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu garwolińskiego.

Mszę św. w kościele NMP Królowej Polski koncelebrowali:  ks. kan. Edmund Szarek, kapelan strażaków miasta i gminy Łaskarzew, proboszcz parafii, ks. prałat Ryszard Andruszczak, kapelan garwolińskich strażaków, prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego i ks. Kazimierz Momont, kapelan powiatowy strażaków i proboszcz parafii w Gocławiu.

Po zakończeniu uroczystości w kościele uczestnicy Zaduszek złożyli kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem upamiętniającym Powstańców Styczniowych.

Komendantem uroczystości był dh Henryk Rosłaniec, komendant gminny straży w Pilawie, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra strażacka z Trąbek.
Na zakończenie była tradycyjna grochówka.