Górki 2021

Druhny i Druhowie!

Maj w strażackiej tradycji jest miesiącem niezwykłym, to czas jubileuszy, spotkań, życzeń i podziękowań. W trudnym czasie pandemii tradycja musiała jednak ustąpić miejsca bezpieczeństwu, dlatego obchodzone od kilkunastu lat, w pierwszą sobotę maja święto Rycerzy Świętego Floriana, miało symboliczny charakter. Niezmiennym pozostało miejsce, a mianowicie góreckie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie strażacy z powiatu przybywają, by pokłonić się Matce Fatimskiej i podziękować za jej opiekę, za odwagę w chwilach trwogi i znoju oraz poprosić o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem św. Floriana.

          Dziękuje Wszystkim za obecność, wspólną modlitwę.

                                                                                                Prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie

                                                                                                           Waldemar Sabak

 

Link do zdjęć z uroczystości - https://photos.app.goo.gl/J8vPd8YV7NVSUfiJ6