Górki 2021

Druhny i Druhowie!

Maj w strażackiej tradycji jest miesiącem niezwykłym, to czas jubileuszy, spotkań, życzeń i podziękowań. W trudnym czasie pandemii tradycja musiała jednak ustąpić miejsca bezpieczeństwu, dlatego obchodzone od kilkunastu lat, w pierwszą sobotę maja święto Rycerzy Świętego Floriana, miało symboliczny charakter. Niezmiennym pozostało miejsce, a mianowicie góreckie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie strażacy z powiatu przybywają, by pokłonić się Matce Fatimskiej i podziękować za jej opiekę, za odwagę w chwilach trwogi i znoju oraz poprosić o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem św. Floriana.

Dziękuje Wszystkim za obecność, wspólną modlitwę.

Prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie

Waldemar Sabak