Górki 2021

Druhny i Druhowie!

Maj w strażackiej tradycji jest miesiącem niezwykłym, to czas jubileuszy, spotkań, życzeń i podziękowań. W trudnym czasie pandemii tradycja musiała jednak ustąpić miejsca bezpieczeństwu, dlatego obchodzone od kilkunastu lat, w pierwszą sobotę maja święto Rycerzy Świętego Floriana, miało symboliczny charakter. Niezmiennym pozostało miejsce, a mianowicie góreckie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie strażacy z powiatu przybywają, by pokłonić się Matce Fatimskiej i podziękować za jej opiekę, za odwagę w chwilach trwogi i znoju oraz poprosić o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem św. Floriana.

Dziękuje Wszystkim za obecność, wspólną modlitwę.

Prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie

Waldemar Sabak

Link do zdjęć z uroczystości - https://photos.app.goo.gl/J8vPd8YV7NVSUfiJ6

Uchwały ZOP ZOSP RP

Druhny i Druhowie!

W zakładce do pobrania znajdują się uchwały Zarządu Oddziału Powiatowego dotyczące kampanii sprawozdawczo-wyborczej w 2021 r. (uchwała 17, 18, 19).

Walne zebrania 2021

Druhny i Druhowie!

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP uchwałą z dnia 18 grudnia 2020 r. przesunęło terminy walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych OSP.

Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze OSP w jednostkach powinny się odbyć w terminie
do 30 września 2020 r.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie rekomenduje powstrzymanie się z organizacją zebrań w jednostkach OSP na terenie powiatu do okresu letniego.

Waldemar Sabak

Prezes  ZOP ZOSP RP w Garwolinie