OTWP -2020

Sz. P. Prezesi
Zarządów Miejskich/Gminnych ZOSP RP
Powiatu Garwolińskiego

Uprzejmie informuję, że w roku bieżącym odbywa się kolejna – XLIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
              Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Garwolinie organizuje eliminacje powiatowe Turnieju.
Turniej będzie rozgrywany w trzech grupach wiekowych:

I grupa - uczniowie klas I-VI  szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie klas VII-VIII  szkół podstawowych,
III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych działających w systemie dziennym.

Każdy Oddział ZOSP RP stopnia gminnego/miejskiego może skierować na eliminacje powiatowe reprezentantów szkół podstawowych w liczbie określonej w załączniku nr 6-2020-gminy.

Zgłoszenia udziału w eliminacjach dokonać mogą Oddziały Gminne/Miejskie ZOSP RP.
Bardzo proszę o zgłoszenie odpowiedniej liczby uczniów do eliminacji powiatowych do dnia 10 marca 2020 r.  Zgłoszenia (skany dokumentów) proszę przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., natomiast oryginały dokumentów proszę dostarczyć w dniu eliminacji powiatowych.  Informacje o terminie i miejscu eliminacji powiatowych zostaną przekazane w terminie późniejszym.

Wzory druków dokumentów oraz materiały do przygotowania się do eliminacji powiatowych dostępne są na stronie internetowej ZOP ZOSP RP w Garwolinie w zakładce „Do pobrania”  http://osppowiat.pl/do-pobrania .

Materiał do przygotowania dla klas I-VI znajdują się w pliku Grupa_I, natomiast materiały dla klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych znajdują się w pliku Grupa_II_III. Pytania do etapu powiatowego zostaną przygotowane w oparciu o powyższe materiały. W przypadku dogrywki na etapie powiatowym Organizator zastrzega sobie możliwość przygotowania pytań dodatkowych z szerszego zakresu materiału.

Materiał pochodzą ze strony  KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŻYWCU.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. Protokół z posiedzenia jury eliminacji gminnych (załącznik nr 1-2020).
  2. Informację o przebiegu eliminacji gminnych (załącznik nr 2-2020).
  3. Karty uczestników (załącznik nr 3-2020).
  4. Oświadczenie-zobowiązanie opiekuna uczestników eliminacji powiatowych (załącznik nr 4-2020).
  5. Oświadczenie -RODO (załącznik nr 7-2020)

Regulamin Turnieju jest dostępny na stronie internetowej Związku OSP RP www.zosprp.pl
w zakładce „OTWP”.
Informacje dodatkowe uzyskać można u Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
w Garwolinie  tel. 692 067 982 oraz drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ze strażackim pozdrowieniem

Jerzy Jaroń
Wiceprezes ZOP ZOSP w Garwolinie

Zebrania sprawozdawcze OSP w 2020 r.

W bieżącym roku, podobnie jak w 2019 r. wyłączone z obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego( wg. ustawy o rachunkowości) i jego złożenia do urzędu skarbowego są te OSP, które w styczniu 2019r. lub wcześniej złożyły w urzędzie skarbowym rezygnację z prowadzenia ksiąg rachunkowych na rzecz uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów. Są one jednak zobowiązane tak jak wszystkie pozostałe OSP złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację CIT-8 za 2019r. nie później niż 31 marca 2020 r.

Wskazówki organizacyjno- programowe do kampanii sprawozdawczej w Ochotniczych Strażach Pożarnych za 2019 rok znajdują się pod adresem:

Wzory druków na zebrania sprawozdawcze OSP znajdują się pod adresem:

II Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego OSP

Uprzejmie informuję, że w dniu 29 lutego 2020 r. w Górznie odbędą się II Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego Strażaków OSP w piłce siatkowej.

W dniu 14 marca 2020 r. w Pilawie odbędą się II Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego Strażaków OSP w piłce nożnej.

Regulaminy turniejów i karty zgłoszenia znajdują się w zakładce "Do pobrania".

Wersja "papierowa" regulaminów turniejów i kart zgłoszenia została wysłana do wszystkich miast i gmin naszego powiatu.

Jerzy Jaroń