I Powiatowe Zaduszki Strażackie

Z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie, kapelana powiatowy ks. Kazimierza Momonta i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztofa Tuszowskiego 19 listopada w kościele NMP Królowej Polski w Gocławiu odbyły się I Powiatowe Zaduszki Strażaków. W uroczystości uczestniczyło 21 sztandarów i około 150 strażaków ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu garwolińskiego.

Mszę św. w kościele NMP Królowej Polski koncelebrowali:  ks. kan. Edmund Szarek, kapelan strażaków miasta i gminy Łaskarzew, proboszcz parafii, ks. prałat Ryszard Andruszczak, kapelan garwolińskich strażaków, prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego i ks. Kazimierz Momont, kapelan powiatowy strażaków i proboszcz parafii w Gocławiu.

Po zakończeniu uroczystości w kościele uczestnicy Zaduszek złożyli kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem upamiętniającym Powstańców Styczniowych.

Komendantem uroczystości był dh Henryk Rosłaniec, komendant gminny straży w Pilawie, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra strażacka z Trąbek.
Na zakończenie była tradycyjna grochówka.

Konkurs plastyczny

W najbliższym czasie planujemy przeprowadzenie konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież w dowolnej technice plastycznej Zarządy Gminne i Miejsko-Gminne przesyłają do ZOP ZOSP w Garwolinie do 20 stycznia 2018 r. Proszę Druhny i Druhów  Prezesów o rozpropagowanie konkursu wśród uczniów poszczególnych szkół.

Regulamin konkursu na stronie: http://www.zosprp.pl/?q=node/366

Jerzy Jaroń

Pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.