Eliminacje powiatowe OTWP-termin

Szanowni Państwo!

Dziękuję bardzo za zorganizowanie eliminacji szkolnych/gminnych turnieju oraz za przesłanie zgłoszeń do eliminacji powiatowych. Otrzymałem zgłoszenia od wszystkich szkół średnich oraz większości gmin/miast (do 14 marca nie wpłynęły zgłoszenia z gminy Trojanów i gminy Parysów).

Termin eliminacji powiatowych OTWP został ustalony, zapraszamy do ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, ul. Kościuszki 53, 08-400 Garwolin w dniu 29 marca 2023 r. godz. 10.00.

Proszę o przekazaniu uczniom informacji o bazie pytań znajdującej się w zakładce "Do pobrania".

Baza ta będzie podstawą do przygotowania pytań do etapu powiatowego konkursu.

 

Pozdrawiam

Jerzy Jaroń

Informacja Zarządu Wojewódzkiego OSP

Szanowni Druhowie

Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP

oraz członkowie Zarządu OW ZOSP RP

województwa mazowieckiego

 

Niniejszym przekazuję następujące informacje:

  1. Na stronie www ZG ZOSP RP, link https://zosprp.pl/2023/01/10/konkurs-dla-mdp-najlepsi-z-najlepszych-3/ jest informacja na temat konkursu dedykowanego młodzieżowym drużynom pożarniczym pt. „Najlepsi z Najlepszych”. Gorąco polecam zainteresowanie się tym szczególnym konkursem i zachęcenie MDP z terenu powiatu do wzięcia w nim udziału.

Sprawa pilna bowiem termin zgłoszenia drużyn do ZG ZOSP RP upływa z dniem 28 lutego 2023 r.

  1. W dniu 27 maja 2023 roku odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka strażaków na Jasną Górę organizowana przez Kapelana Krajowego Strażaków PSP i OSP oraz Komendę Główną PSP i Zarząd Główny ZOSP RP. Tym samym bardzo proszę o uwzględnienie tej daty przy planowaniu w powiecie uroczystości z okazji Dnia Strażaka, jubileuszy OSP lub innych ważnych wydarzeń.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

Dariusz Malinowski

Dyrektor Zarządu Wykonawczego

OW ZOSP RP woj. mazowieckiego